Грибовицьке сміттєзвалище перетворять на парк

Старий сміттєвий полігон Львова планують перетворити на зелений сквер, а новий – доповнити переробним заводом Вже до середини наступного року має бути завершений технічний етап рекультивації Грибовицького сміттєзвалища, куди донедавна звозилося все львівське сміття. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомив Голова парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. На його думку, роботи із рекультивації полігону твердих побутових відходів ведуться успішно.

Це він зауважив під час свого робочого візиту до Львівщини. Відмовитися від подальшої експлуатації смітника значною мірою змусила трагедія 2016 року, коли тут сталася пожежа, під час якої внаслідок обвалу загинуло 4 людини. Після завершення технічних робіт на полігоні, тут до 2025 року має тривати біологічний етап — працюватимуть чагарники, кущі і дерева, які тут планують посадити вже найближчим часом. Вже за кілька років тут має з’явитися гарний зелений сквер. А куди ж діватимуть сміття? На новий полігон, під який уряд виділив вироблені кар’єри «Яворівської сірки». Аби цього разу уникнути сміттєвих трагедій та клопотів, поводитися із відходами планують більш технологічно.

Олег Бондаренко розповів, що у Львові, під час зустрічі з міським головою Андрієм Садовим та представниками екологічних відомств, йшла мова й про  будівництво сміттєпереробного заводу. Його технологія передбачає виготовлення технічного компосту з органічних відходів та виготовлення твердого відновленого палива (RDF) з пластику, деревини, інших відходів. Нардеп каже, що зараз вже побудована та діє компостувальна станція, на якій застосовується технологія аеробного компостування.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *