Гіпопотами Ескобара відновлюють екологію Колумбії

Свого часу із зоопарку Пабло Ескобара, відомого голови колумбійського наркокартелю, втекли гіпопотами. Сьогодні вони досить успішно заповнюють екологічні ніші країни, які залишались порожнімі тривалий час.

Міжнародна група дослідників припустила, що впровадження великих травоїдних тварин в екосистеми може фактично відновити їх.

Коли в 1993 році колумбійська національна поліція вбила наркобарона, він залишив після себе зоопарк, з якого встигли втекти чотири дорослих гіпопотама, які розмножилися в річках Колумбії. Січневе дослідження показало, що їх фекалії сприяють цвітінню водоростей і порушує хімію місцевих озер. Але нова робота показує, що бегемоти можуть не тільки шкодити.

«У той час як ми виявили, що деякі інтродуковані травоїдні тварини — ідеальні екологічні відповідності вимерлим, в інших випадках інтродуковані види являють собою поєднання ознак, які спостерігалися у вимерлих видів», — говорить співавтор дослідження Джон Роуен з Університету Массачусетсу.

На думку вченого, дикі гіпопотами Південної Америки схожі за розмірами тіла і раціоном на давно вимерлих гігантських лам, крім того, вони живуть в тому ж середовищі, що і вимерлі в плейстоцені копитні — нотоунгуляти. Це дозволяє їм зайняти відразу дві ніші, що давно звільнилися в колумбійської екосистемі.

Таким чином, Пабло Ескобар ненавмисно несе відповідальність за те, що нащадки його бегемотів роблять добру справу, допомагаючи відродити екологічні зв’язки в його рідній Колумбії.

І це стосується не тільки бегемотів наркобарона. Дослідники проаналізували 72 випадки інвазивних — або «інтродукованих», як кажуть автори, травоїдних видів, що потрапляють в екосистему, порівнюючи їх екологічні ознаки з тими з тварин, які населяли райони в долюдському минулому.

У 64 відсотках випадків автори виявили, що інтродуковані види більше нагадували вимерлі види, ніж ті, які в даний час населяють екосистему.

Це означає, що ці інтродуковані види можуть потенційно заповнити екологічні ніші, які вже давно порожні, що може по-різному впливати на багато аспектів здоров’я екосистеми, від того, які поживні речовини розподілені в воді та грунті, до частоти виникнення лісових пожеж.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *