Екокомітет підтримав законопроєкт № 5339 про викиди в повітря

Очікують на розгляд документа в другому читанні Комітет із питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України розглянув і підтримав до другого читання законопроєкт № 5339 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму регулювання викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря».

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова комітету Олег Бондаренко. За його словами, комітет очікує на розгляд цього документа в залі парламенту. Нині, сказав чиновник, стоїть завдання, з одного боку, надати населенню можливість мати доступ до достовірних і своєчасних даних про якість повітря, а з іншого — досягти суттєвого зменшення шкідливих викидів.

На думку Бондаренка, проблематику, яку має розв’язати цей законопроєкт, можна визначити так: неоптимальна дозвільна система у сфері охорони атмосферного повітря; існування корупційних ризиків під час отримання дозволу на викиди; невиконання (відтермінування) суб’єктами господарювання взятих на себе природоохоронних заходів; надмірне забруднення атмосферного повітря і, як наслідок, погіршення стану довкілля та здоров’я громадян.

Законопроєкт № 5339 передбачає: удосконалення дозвільної системи у сфері охорони атмосферного повітря; встановлення чітких термінів для отримання дозволу; посилення участі громадськості у процедурі видачі дозволу на викиди; часове обмеження (7 років) та звітування щодо виконання природоохоронних заходів; неможливість перенесення строків виконання природоохоронних заходів; посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони атмосферного повітря; зв’язок дозволу на викиди з оцінкою впливу на довкілля; скасування Переліку організацій, які мають право розробляти документи для отримання дозволу на викиди; визначення поняття «фонові концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі».

Окрім того, голова екокомітету наголосив, що на контролі тримається питання щодо масової загибелі птахів на території Херсонської області, зокрема на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України. Станом на сьогодні заборонено в межах 40-кілометрової зони заповідника використовувати родентициди з активною речовиною «бродіфакум».

Саме неправильне використання цього пестициду призвело до численних втрат тварин. Водночас Держпродспоживслужба звернулася до РНБО щодо внесення змін до регламентів використання агрохімікатів, зокрема, за пропозицією ДПСС ця речовина має закладатись саме в нірки до гризунів, а не просто розсипатися по полю.

Обговорюється також ініціатива щодо призведення переліку допустимих до використання пестицидів та агрохімікатів на території України відповідно до норм ЄС. Нагадаємо, що законопроєкт про викиди в повітря зареєстрували 6 квітня, тоді ж він з’явився на сайті парламенту. 9 червня 2021 року Комітет із питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт № 5939. Раніше ЕкоПолітика також повідомляла, що 15 липня 2021 року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт № 5339 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму регулювання викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря».

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *