Двопалатний парламент в Україні не отримав підтримки

Пропозиція організації в Украиїні двоплатаного парламенту не отримала підтримкі щонайменш двох поважних політиків — прем’єр-міністра України та водночас голови партії «Українська стратегія» Володимира Гройсмана і голови партії «Слуга народу» Дмитро Разумкова.

«Мені ближче той формат парламенту, який є сьогодні. Але я посилаюсь і буду керуватися тими завданнями, які на референдумі поставить українське суспільство», – сказав Разумков, додавши, що проблеми у парламенту є «не з формою, а з суттю». Гройсман у свою чергу зазначив: «Я вважаю, що така форма парламенту, яка є сьогодні, вона не є ефективною, і люди це бачать. Ми маємо змінити систему виборів до парламенту. Я вважаю, що було б абсолютно доцільно зменшити кількість народних депутатів, а не вводити другу палату для того, щоби замість 450 депутатів їх було 800».

Напередодні представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук, якого називають ідеологом партії «Слуга народу», заявив в інтерв’ю «РБК-Україна», що проблеми змішаної системи виборів можна було б вирішити шляхом запровадження двопалатного парламенту. Він нагадав, що у 2000 році українці проголосували за це на референдумі. «Це один з можливих варіантів, який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену у 2000 році», – сказав Стефанчук.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *