Аналог пластика розробили в Барселоні

В Барселоні розробили матеріал з оливкових кісток, який має властивості пластика. Справою перетворення кісток на полімер займалися іспанський архітектор Хосеан Вілар і бразильський дизайнер Сільвана Катазін.

На відміну від звичайного пластику, новостворений матеріал зможе розкластися природним шляхом після свого терміну служби, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин, повідомляє сайт дослідного центру FabLab. Для його створення використовуються оливкові кісточки – відхід виробництва оливкової олії, яку в Іспанії роблять як на великих заводах, так і на невеликих домашніх установках. Новий матеріал добре підходить для створення предметів інтер’єру, іграшок та інших виробів, які повинні служити за кімнатної температури.

«Оливковий» біопластик з’явився на світ завдяки відкритому дослідницькому центру FabLab, створеному в Барселоні за підтримки Євросоюзу. Інноватори можуть там зробити прототип свого винаходу і перевірити життєздатність своєї ідеї. Це не перший у світі проект створення біопластика з оливкових кісточок: схожий продукт минулого року з’явився в Туреччині. Але барселонські винахідники додають до роздроблених кісточок три секретні інгредієнти, які роблять матеріал більш піддатливим і нетоксичним. В результаті його можна розтопити в каструлі, а потім надати пластику нову форму.

Створення більш екологічних видів пластика – це частина європейської стратегії захисту навколишнього середовища від пластикового забруднення. До 2030 року в Європі має перероблятися мінімум 50% всього пластику.

Головний редактор Марина Жуковіна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *